Discgolf

Na podzim roku 2020 jsme dokončili DISCGOLFOVÉ hřiště, které se nachází v lesoparku bývalého dopravního učiliště, nyní Hostel Valtice

Hřiště je volně přístupné dle provozního řádu Hostelu, tedy od května do října. 

V ostatních měsích dle domluvy s Centrem 4All. Sadu pěti disků lze zapůjčit v Centru 4All.

kontakt tel: 777 050 373, 603 517 417
 

Co je to Discgolf

DiscGolf je  sportovní disciplína, která vznikla v 70 letech v USA a stává se stále více oblíbenou volnočasová aktivita. Jedná se o obdobu klasického golfu - namísto holí a míčků se používají létající talíře (frisbee), místo jamek pak speciální koše.  DiscGolf je nenáročný rekreační (ale i profi) sport, který se naučíte hrát během chvíle a nezáleží přitom na pohlaví ani věku.
 

Jak se hraje Discgolf

Cílem hry je, stejně jako v golfu, dokončit hřiště co nejmenším počtem hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl - jamku, která je zpravidla tvořena discgolfovým košem. Obvyklá délka jedné jamky bývá 50 - 150 metrů a průměrný hráč by ji měl běžně dokončit třemi hody (záleží na tzv. paru jamky). Po prvním výhozu hráč pokračuje z místa, kam disk dopadl a takto hází, dokud se netrefí do koše.

Hřiště bývají navržena tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře či vodní plochy a ukázali svoje schopnosti házet různé hody. Vítězem se stává hráč, který dokončí celé hřiště (nejčastěji sestávající z 9, 12 nebo 18 jamek) nejmenším počtem hodů.